PROGRAM

Datça Yarımadası'nda 3 farklı lokasyonda Panayır Alanı kurulacak: Palamutbükü, Cumhuriyet Meydanı ve Eski Datça. Festival Panayır Alanları'nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor.


Datça Yarımadası'nı daha iyi deneyimlemeniz ve keyifli vakit geçirmeniz için pek çok etkinlik de düzenlenecek.

  • Badem Çiçekleri Fotoğraf Turu
  • Fotoğraf Yarışması
  • Doğa Yürüyüşü
  • Knidos Gezisi
  • Şarap TadımıTURLAR


Tüm turlar Cumhuriyet Meydanı çıkışlı olarak düzenlenecektir. Turlar için ön rezervasyon gereklidir. 0252 712 4499 nolu telefonu arayarak turlara rezervasyon yapabilirsiniz.

KNİDOS - PALAMUTBÜKÜ TURU

Tur Ücreti (kişi başı): 50 TL

Tur Saatleri: 16 Şubat Cuma / 17 Şubat Cumartesi / 18 Şubat Pazar

10.00 Kalkış - 15.00 Dönüş

Gezimizde ilk olarak merkezden kalkacak otobüslerle Akdeniz’le Ege’nin birleştiği noktada kurulmuş, rüzgarları, doğası, Afrodit heykeli ve limanlarıyla ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret edeceğiz. Knidos'tan badem ağaçlarının en yoğun olarak bulunduğu yolda fotoğraf çekimleri için duraklarımız olacaktır. Buradan Palamutbükü'ne geçerek isteyenler ile vadiden aşağı doğru 4-5 km lik bir yürüyüş yaparak Palamutbükü Limanında kurulu Panayır Alanına varacağız. Burada çeşitli etkinliklerle keyifle vakit geçirdikten sonra Haytbükü'nde yemek yiyerek turu sonlandıracağız.


HIZIRŞAH - ESKİ DATÇA TURU

Tur Ücreti (kişi başı): 50 TL


Tur Saatleri:

16 Şubat Cuma
14.00 Kalkış - 17.30 Dönüş


17 Şubat Cumartesi
10.00 Kalkış - 13.30 Dönüş
14.00 Kalkış - 17.30 Dönüş


18 Şubat Pazar
10.00 Kalkış - 13.30 DönüşMerkezden kalkacak otobüslerle Kocamaar Çiftliği’ne ulaşacağız. Kocamaar Çiftliği'nde öncelikle bahçede kısa bir tur ile farklı badem ağaçlarını tanıma fırsatımız olacak. Tesis içinde yer alan zeytinyağı üretimini gördükten sonra, çiftliğin en özel ürünleri olan, badem sütü ve badem kreması tadımı yapacağız. Ayrıca birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı dükkanda katılımcılara özel %10 indirim uygulanacak. Daha sonra Hızırşah köyüne geçerek önce İpek Dokuma Atölyesi’ni sonra Hızırşah Kültür Evi'ni ziyaret edeceğiz. Hızırşah Kültür Evi'ni Sanat Tarihi konusunda eğitimli bir Arkeolog eşliğinde gezeceğiz. Sonrasında badem ağaçları arasında yürüyüp fotoğraf çekerek Eski Datça'ya varacağız. Eski Datça'da taş evler arasından geçip Can Yücel Evi'ni ziyaret ettikten sonra otobüslerle merkeze döneceğiz.


BAĞ TURU

Tur Ücreti (kişi başı): 50 TL

Tur Saatleri: 16 Şubat Cuma / 17 Şubat Cumartesi

16.00 Kalkış - 18.00 Dönüş

Knidos Şarapçılık'ın, Reşadiye'de bulunan yerel üretim tesisinde üzüm bağlarının efsunlu manzarasına karşı, harnup ağaçlarının gölgesinde saklı bir bahçede şarap tadım etkinliği.


DATÇA BELEDİYESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI

10-18 Şubat tarihleri arasında çekeceğiniz fotoğraflar ile 'Badem Çiçeği Festivali Datça Belediyesi Fotoğraf Yarışması' na başvurabilirsiniz! Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ödüller:

Birinciye 3.000 TL
İkinciye 2.000 TL
Üçüncüye 1.000 TL para ödülü