Datça Badem Çİçeğİ Festİvalİ

İlk onlar çiçek açar… İlkbahar gelende badem ağaçları beyaz gelinliklerine bürünür, Datça’nın her bir köşesi badem çiçekleriyle donanır... Badem ağaçları baharın habercisi, doğanın sabahıdır. Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar beyaza keser…. Öyle beyaz olur ki, kar yağmış sanılır..!


Badem çiçekleri Datça’ya coşku katar... Datça’nın baharı baş döndürür, kanları coşturur. Doğa uyandığında Datça’nın tarlaları, dağları kudurur… Yemyeşil çayırlar sarı-beyaz papatyalarla buluşurken, kış ortasında kar altında kalan bölgelere nazire yapan badem ağaçları da çiçeklerini açıp baharın beyazına bürünür.

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Datça’nın en harika zamanını herkesin deneyimleyebilmesi için, Badem Çiçeği Festivali bu yıl itibariyle her yıl düzenlenecek.

İlki, 16 – 18 Şubat 2018 tarihleri arasında 3 gün süreyle gerçekleşecek festivalde, hem keyifli zaman geçirmeniz, hem yörenin kültürü ile yakından tanışmanız için pek çok etkinlik yer alacak. Merkeze kurulacak Festival Panayır Alanı’nda standlar kurulacak, yöreye has etkinlikler düzenlenecek.

Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor.

Panayır Alanı’na ek olarak, badem çiçeği fotoğraf turları, doğa yürüyüşü, Knidos ve Eski Datça gezileri, şarap tadımı gibi etkinlikler de tur programlarında yer alacak.